Kdo jsem a proč jsem

24. listopadu 2016 v 14:43
Ahooj
Nadešel čas představit se těm, kteří o mém běhu ješte tolik neví. Jako bývalá kopačka jsem běhal odjakživa a kopaci míč jsem honil už v době, kdy byl ještě větší než já. Při nástupu na vysokou školu v Brně jsem od fotbalu postupně upouštěl a po nastupu na doktorské studium a bydlení na kolejich ma Palackém Vrchu jsem definitivne přestoupil nejprve k bikerum a pak k běžcům. Moje prvni trasy vedly v krásnem kopcovitém okolí Paalackého Vrchu v Brně. Mým novým domacím hřištěm se staly Medlanecké kopce. Pustupem času mě začaly čim dál víc zajímat i výjezdy na hriště soupeřů. Velkou motivaci k delšímm a delšímm běhům byla touha poznávat nová místa a neběhat pořad to stejné dokola. Krátké okruhy nemám pořád rád a do Lužánek nebo na atletický ovál mě dostanete jen v čase velke nouze. Celé to pnuti stát se běžcem a postupné pronikání do tajů pořadného běhu lze na časové ose umístit někam na jaro a léto 2012. Zlomové okamžiky byly tři. První běžecký závod v dubnu. Šlo o brněnsky Triexpert cup a závod na 7km na mém domácím hřišti na Medlaneckých kopcích. Druhým význačným bodem byl srpen 2012 a prvni účast na osudovém a milovaném horském Jesenickém maratonu, na kterém jsem zažil pořadné křeče, takové porodní bolesti právě se rodicího bežce. Poslední kapkou a rozhodujicim okamžikem byla v prosinci 2012 koupě gps hodinek. Ano jsem ten tip blázna, co to všechno potřebujeme mit změřené. Chci vědet, jak pomalu jsme bežel, kolik jsem toho naběhal do kopce a kolik jsem toho naběhal z kopce a tak dál.

To byla moje cesta k běhu a kde jsem teď? Jaky jsem běžec? Jsem pomalý kochajicí se běžec :-D. Zbožňuji úzků lesní točité cestičky (v cizí řeči bikeru singliky), při běhu po nich mi často nohy beží jakoby samy od sebe rychleji. Mám rád težké kopce (v nářečí bikeru tzv. Stojky) při, kterých mě pálí stehna a dávají mi najevo,že by se chtěli oddělit od zbytku mého těla a být někde úpln+ jinde a dělat něco úplně jiného. Mám rád přiměřeně technické pasáže a seběhy, které jsou pro mě běhatelné a běh nepřecházi v poskakování. Nejvíc si uíivám běh krajinou,kterou neznám a objevuji její krásy a zajímavá mista, pak jsem schopný běžet celý den a uběhnout z místa A do místa B desítky kilometrů. Naopak nemám rád běh na kratkém okruhu a běh městskou potemnělou zástavbou. Běhám v každem počasí. Běh v čerstvém sněhu a behem snezeni povazuji za jedno z nejlepsich. Beh v desti neni kdovijak prijemny, ale je to super vyzva, ktera me naplnuje pocitem vyjimecnosti a odhodlanim.

I když hlavním cílem měho běhání není příprava na závody, tak si rád zazávodím. Běham závody od 5 kopcovitých kilometrů až po občasné ultra zavody. Nejdelším mým počinem byl 120km dlouhý běh okolo Brna. Přiznávám, že mám rád ten pocit, když jednou za čas stojím na stupních vítězů, ale ze všeho nejraději mám na závodech rád ty mikrosouboje a už se jedná o jakékoliv umístění, ten boj o každé místo ve výsledkové listině. Ne nejsem běžec, který si jde závod užít tím způsobem, ze je mu v podstatě jedno jak dopadne,nejsem ten typ bežce, co se jde hlavně pokusit závod nějak doběhnout a prežit ho. já se chodím porvat o dorbý pocit a dobrý výsledek.

Běh a sport jsou pro mě životním stylem. Mimo mé blizké je pro mě běh, tím nejdůležitějším co mám. Běh je pro mě tou nejpříjemnější cestou, jak poznávat nová místa. Běháni je pro mě způsob jak se odreagovat od starostí všedního dne. Běh je pro mě zdrojem síly. Běh je prostředkem k tělu,za které se nemusim stydět. Díky běhu potkávám nové lidi a potkávám je rád, i když jako asociál to v běžném životě rád nemám :-D.

Běh mě především dělá tím kým jsem a je to moje životní cesta.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama