Malý krok pro lidstvo velké ponoření pro mě

27. listopadu 2016 v 17:00
Druhý článek ve dvou dnech, ale není to tím, že by se ze mě stal takový spisovatel. Píši z velké části z toho důvodu, že mi tak nějak chybí společnost a nemám jinou možnost jak se o dnešní plavecký trénink podělit. Začal jsem číst triatlonovou tréninkovou bibli a dohnalo mě to dnes po dlouhé době na bazén.

A stálo to za to, Uplaval jsem sice jen 1500 metrů,chtěl bych plavat o něco víc. Nicméně myslím, že jsem pro svoje zlepšení v plavání udělal zatím nejvíc od doby co na triatlon pomýšlím. Co ted budu psát bude asi vypadat až směšně, ale moje startovní čára v plavání je opravdu hodně vzadu a moje latka toho co mám překonávat je velmi nízko. Takže pojdme na to. Prvních 500 metrů jsem dal "kraulem". Ono to asi v mém podání moc jako kraul nevypadá, ale měl to být kraul :-D. poprvé jsem otestoval použití nových hodinek ve vodě, i když je ve funkci stopek. Výsledkem je, že můj čas na 50m kraul se pohybuje okolo 1 minuty a 7 sekund. Jojo hrůzně pomalé a navíc bych tak nevydržel plavat moc dlouho. Nicméně když jsem si chodil dřív zaplavat, tak jsem většinou vyměkl a kraulem neudělal ani jednu celou délku v kuse, takže pokrok a čas, od kterého se snad odrazím. V druhé půlce pobytu ve vadě jsem se zaměřil ve větší míře na snahu naučit se dýchat do vody a potámět celou hlavu. Už během plavání kraulu jsem to zkoušel na kraji bazenu cvičně a pak při plavání prsou jsem se do toho opřel. A světě div se ono to šlo lépe a lépe a dokonce pár temp jsem vždy zvládl udělat s celým ponořením, že to asi i vypsalao trochu jako plavecký styl prsa, i když značně modifikovaný. Celý bazén, takto zatím nezvládám, ale zase je to věc, od které se snad odrazím. Byla pro mě úplná novinka ponořit během plavání hlavu a vidět co se děje kolem mě pod vodou. Podemnou plavali potápěči a já se na chvílí cítil podobně jako oni, v pomyslné hře jsem byl na úplně jiné úrovni a to i doslova, ale pro mě to bylo jako malý zázrak :-D.

Takže summasumarum: dnešní plavání jsem na sebe byl tvrdý a zkoušel věci, které mi nejsou příjemné a opustil jsem komfortní plaveckou zonu. Byl to velmi malý krok pro lidstvo, ale nesmírně důležité ponoření pro mě a nesmírně důležitý krok k tomu zvládnout uplavat ironmena. Asi je brzo stanovovat si nějaké cíle na palvecký čas. Můj prvotní cíl je to uplavat v limitu. Ale takovým mým cílem alespon pro krátký 50m úsek je upkavat ho pod jednu minutu a zlepšit se tedy minimálně o nějakých deset procent. Tak si prosím neklepejte na čelo, jak špatný jsem a držte pěsti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama