Příslib formy?

4. prosince 2016 v 20:16
Už to tak někdy je, že člověk překvapí sám sebe a to se dnes stalo mně. Milé bylo, že jsem se překvapil pozitivně. Už před pár týdny jsem se rozhodl se zúčstnit závodu na 25km Ze Slavkova na Mohylu Míru a zpět- jenže teto týden jsem se podle toho moc nechoval :-D. Od Pondělí do soboty jsem naběhal cca 100km z toho cca 40 kilometrů za pátek as sobotu a oba dva dny to bylo přes kopec, žádná rovina po cyklostezce. Takže sumasumarum trochu netaktické počínání. Odjížděl jsem dnes ráno do Slavkova s pramalým očekáváním a bolavýma nohama.

Po příjezdu do Slavkova jsem se rozbhěal po městě. Skočil jsem do Penny a na zámek, uběhl jsem cca 6 km a běželo se mi prachbídne. Radost mi aspon udělaly ledové katanu v akci :-D. Mnam. Naštěstí mám velkého kamaráda ve svém závodním duchu a hlavě. V šatně jsem se rozmasíroval a začal jsem se cítit svěže a dobře. Pomhla tomu i skvělá atmosféra a hrající muzika. A v neposlední řadě fakt, že jsem nenarazil na předběžně registrovaného soupeře, na kterého jsem věděl, že bych neměl.

A jak přišel výstřel. Nikdo se nikam nehrnul, tak jsem se hrnul já. Hned po nějakých 100 metrech jsem měl viditelný náskok. Vsadím se, že si někteří soupeři říkali, že jsem to přepálil a že si počkají. No čekali i nadále. Za celý závod jsem je viděl jen po otáčce na Mohyle míru. Během závodu jsem se pravidelně otáčel a náskok rostl. Na zminované otáčce jsem měl už náskok přes 4 minuty a bylo jasně, že soupeři musí být celkem demoralizovaní. Zpátku už to bylo více z kopce a víc to ke konci běželo, ale násko k jsem udržel a anvýšil na cca 6,5 minuty.

Trat byla obtížná, vlnitá a blátivá. Moc příjemné bylo spestření povzbuzením od několik skupinek turistů poblíž mohyly. A hodnocení...no vítězství nepřecenuji, vyhrát o 6,5 minut samo o sobě mluví o tom, že se bud nesešla moc konkuence nebo to někteří měli spíš ajko tréninkový běh. Nicméně uběhnutí v dané fázi roku na trati s takovým profilem a blátem a bez jakéhokoliv ladění půlmaraton za 1 hodinu a 27 minut, toho si celkem cením. Za osobákem na půlmaraton jsem zaostal o nějakých 6 minut. nicméně okolnosti byly dost přitěžující. Sumasumaum pocit dobrý, a když nic nepokazím, tak by na jaře a na začátku léta mohla být forma velmi velká. Letos už mě čeká patrně jen jeden závod patrně a to slvestrovský Nový Lískovec za přítomnosti mé největší opory a fanynky Barušky, které chci darovat dnešní vítězství k svátku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama