Rekapitulace

31. prosince 2016 v 16:28
Tento rok pomalu dorazil do cíle a za pár hodin protne cílovou pásku. Poslední kilometry byly uběhnuty a poslední závod byl dobojován. A jaký ten rok byl? Uplynulý rok byl přelomový a speciální. Ale asi každý rok je svým způspbem přelomový a každý rok by měl být něčím speciální. Letos jsem vynechal závody, kterých jsem se opakovaně účastnil, ale zkusil jsem zase jiné a hlavně jsem si v létě stanovil dlouhodobý cíl. Mým cílem není nic menšího než zlatý grál univerzální vytrvalosti a tím je podle mě ironmen(3,8km plavání, 180km cyklistika a 42km běhna jeden zátah). Ze stanoveného cíle vyplynula koupě silničního kola a následovné najíždění silničních kilometrů, během kterých jsem navštívil zajímavá a pěkná místa. Dalším důsledkem je to, že jsem musel vystoupit z komfortní zóny a strčit hlavu pod vodu a začít se snažit naučit plavat, což se částečně daří. Pěkným zážitkem byly tréninkové tripy do Krkonoš, Podyjí a na Vysočinu. Zejména Krkonoše, kde jsem byl poprvé mě okouzlily.

Rok byl po závodní stránce celkem úspěšný. Učastnil jsem se 16 závodů. Z toho jsem se dostal 8 krát na stupně vítězů, 3 závody jsem vyhrál a jen dvakrát byl mimo TOP10. Samozřejmě šlo spíš o závody menšího kalibru se slabší konkurenci. Přesto umístění potěšila a občas jsem byl spokojený i s výkonem. Spokojený jsem byl třeba na Indiánském běhu v Rajhradu, kde jsem uběhl 10km za cca 37 minut a patrně tím stanovil nový osobák

Pocitově šlo o běžecky a sportovně o vydařený rok. Zažil jsem hodně opravdu krásných běhů. V hitparádě zážitků bude určitě stát na vrcholu poběhání po hřebenech Krkonošů. Někdy je těžké najít motivaci vyběhnout po práci,když je už tma a nabírat kilometry na cyklostezce či v Lužánkách, ale ta možnost užít si díky fyzické síle dlouhé běhy po krásách naší vlastí za to stojí. Velkým pozitivem tohoto roku je i získání několika běžeckcýh přátel a budování takové malé běžecké skupinky okolo výuky trailového běhu na VUT.


Rok se dobře vyhodnocuje řečí základních čísel:
běh 5803km (loni 5634km)
cyklistika 1871km (loni 150km)
plavání 30km (loni 0km)
chůze 412km (loni 363km)
Sumasumarum vše navýšeno a kolo a plavání o hoděn,což jasně vyplývá z cíle dát příští rok ironmena.

A jaký bude příští rok? Bude snad triatlonový a s vrcholem v podobě absolvovaného ironmena. Ale nemělo by to být jediným vrcholem a není to jen o tom dnu D,ale o té cestě k tomu. Bude to o tom, že se konečně učím plavat a že to třeba tak jednou budu moci učit potomka. Bude to o stovkách kilometrů na silničním kole, které mi umožní vidět spoustu krás. Bude to na jaře o častějším cestování po kopcovitých a hornatých oblastech. Konkrétně bych chtěl podniknout nějaké "horská" soustředění, jet se proběhnout do Tater a možná,možná i do Alp. A chtěl bych absolvovat nějaké běžecké stovky.

Závěrem všem přeji spoustu krásných ve zdraví uběhnutých, najetých a uplavaných kilometrů. At objevíte nové krásné trasy a kouzelné lestní pěšinky. At nám všem funguje i ten společenský aspekt běhu, at se poznáváme a navazujeme přátelství upevněná společnou dřinou a zážitky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama