1. závod v v roce 2017

19. ledna 2017 v 12:34
Stejně jako loni jsem si jako první závod sezony vybral domácí závod ve Štěpánově. V tomto závodě mi ani tak nejde o nějaké testování si formy. Vím, že se ve Štěpánově neschází nějaká velká konkurence, ale když jednou za rok závod v rodné obci, tak by se tam člověk asi měl přijet ukázat. I když ukázat fanoušků kolem trati moc nebylo a kdybych to nenapsal na Facebook, tak asi nikdo ze Štěpánova neví,že se tam závod běžel a že jsem ho vyhrál :-D Hlavní fanynku jsem si musel přivést z Brna a zbytek fanoušku podél trati tvořila moje máma a synovec Filípek táhnoucí sáně a uívající si sněhové nadílky. Výsledek už jsem tedy prozradil. vyhrál jsem a to s náskokem cca minuty na cca 7kilometrové trati. Vítězství bez famfár a nějakého super pocitu. Čas o téměř minutu pomalejší než loni, ale to asi vůbec nejde porovnávat, tehdy jsem se s letos druhým a lonským vítězem celý závod přetahoval a bojovali jsme spolu. Letos to bylo hladké vítězství a nic mě netlačilo hnát se někam. Celou dobu se mi běželo pěkně a napohodu. Každopádně závodní účet roku 2017 byl zahájen vítězství na domácí půdě a to se počítá.

Celkově vzato pořád jsem v odpočinkové fázi, která skončí za nějaké tři dny a pak začnou zvěrstva. Z uplynulého týdne ještě určitě stojí za zaznamenání delší běh na 25 km zasněženou krajinou. Moc si sníh užívám. Běh jako takový byl jeden z nejutrápenějších, co jsem za poslední měsíce zažil...už v prvním kopci jsem chtěl reklamovat své nohy a požádat o jiné, ale nakonec si to nějak sedlo, přecejenom jsem zevšeho nejvíc vytrvalec a překonávat bolest je můj koníček.

V uplynulých dnech jsem se rozhodl,že se na přelomu ledna a února účastním závodu Malohanácká stovka, abych trochu nahnal kilometry a dal si do těla. Tak jsem zvědavý jak si poradím po nějakých 20 měsících opět na takhle dlouhé ultra trati, posledně z toho bylo vítězství na Brněnský vokruh vokolo Štatlu. S něčím podobným se teď počítat nedá ,ale uvidíme,kdo dorazí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama