Čas pracovat a trpět

26. ledna 2017 v 16:55
Uplynul měsíc relativně volného tréninku, přítelkyně Baruška odjela do Irska a je potřeba začít zase dřít. Co si budeme povídat Ironmen je již za 5 měsíců. Takže zpátky do práce. Dvakrát týdně mě čeká posilovna a dvakrát týdně bazén. O víkendu určitě dlouhé běžecké výlety a snad brzo kolo.
Popravdě jsem strašně natěšený na přechodové tréninky kolo-bhě a plavání-kolo, ale zatím si moc netroufám na kolo. Nohy zatím drtím v posilovně a pak nasednu na silničku a budu trhat asfalt. Pořád se odhodlávám zapojit aktivity jako schody, výskoky, sjezdovku ve Wilsonáku, běh s padákem, ale asi na to ten není pravá chvíle. Potřebuji zase nohám připomenout vytrvalostí věci, během února zesílit na vytrvalosti a ve fitku a pak začnu asi pilovat dynamickou sílu a snad to kolo.
V bazéně se mají věci následovně: jednou jsem dole jednou nahoře. A to nemluvím jen o periodické potápění se během plavání prsařskou technikou. O minulé víkendu jsem překvapil sám sebe a zlepšil se cca o minutu na 500m na 13:20 a začal pomalu spřádat plány na pokoření 12 minut. Jenže auvajs. Dnes ráno se mi sice pocitově plavala dobře a při koukání pod hladinou na ostatní mi i přišlo, že skoro nejvíc se snažím vydržet v natažené pozici, ale časově jsem na 500m zase klesl na cca 14:20. Ale sám pro sebe to svádím na to, že nejsem zvyklý se hýbat ráno a navíc, jsem si test dal až po odplavání 1500m a už jsem nebyl úplně čerstvoučkej :-D.
Tento víkend se vypravím po dlouhé době běžecky někam dál. Uvidím, kam mě vítr za vane. Každopádně na příští víkend je program téměř jasný, budu nabírat objem v rámci Malohanácké stovky, tudíž závodu na cca 110km.
Ještě se vrátím k běhu, běhá se mi teď dost těžko, po zařazení posilováni nohou, mě pálí stehna při běhu jedna radost. Teda běhalo se mi těžko. V úterý jsem nasadil k pro mě neskutečnému tempu a zaběhl 14km s průměrkou 4:35 na kilometr. Následoval dalších cca 9 km, na kterých už jsem zpomalil. Ke konci mě hnal spěch k sociálním médiím za moji Baruškou.

Právě začíná období pracovně nazvané "Únor bílý, nohy sílí", tak držte pěsti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama