Posilovna

11. ledna 2017 v 13:55
Začal nový rok a s ním začala nová fáze přípravy. Hned 1.1 2017 jsem pojal pod heslem "jako na nový rok, tak po celý rok". Zaběhl jsem si v hodně velkém mrazu cca 10km, ujel na silničce okolo 20km a něco málo jsem uplaval na bazéně. počasí bylo každopádně mrazivé a na kole jsem chtěl původně vydržet déle, ale zima nedovolila. Prsty celé prokřehlé, obličej namrzlý, ale stálo to za to si udělat den pod tímto heslem.

Dalším krokem v přípravě je posílení stehenní svalů, abych je neměl jako háky do betonu a mohl s nimi pořádně roztočit silničku. Takže hned 2.1 jsem zavítal do posilovny a dal stehnům pořádně zabrat. A podařilo se, dva následující dny byl problém si dřepnout, zvednout se ze sedu a podobně. Od té chvíle, už jsem absolvoval další dva tréninky v posilovně a postupně navyšuji váhy a snižuji bolest v další dny. Cvičím dřepy na stroji (současné cvičební maximum pro 10 opakování je 130kg), předkopávání a dorazím se výpady přes celou posilovnu.

Běhám v těchto dnech a týdnech trochu méně a chystám se na začátek pořádných galejí, které začnou asi 21.1 po odjezdu přítelkyně Barušky do Severního Irska na Erasmus. Abych běhat úplně nezapomněl, tak jsem si v sobotu naložil 46 kilometříků na kopcích na sever od Brna. Zaběhl jsem si k Novému Hradu u Adamova,kde tedy bohužel bylo zavřeno, ale krásně bylo třeba u Máchova památníku, kde to byla romantika jedna báseň.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama