Zimní kochačka

28. ledna 2017 v 19:52
Letos světe div se nastala opravdová zima. Všude samy led a sníh. A já se toho rozhodl dnes využít. Nasedl jsem na svůj oblíbený vlak za běžeckým dobrodružstvím jedoucí do Tišnova. Abych to vysvětlil, často tento vlak, jedoucí do Tišnova případně dál směr Nové Město na Moravě, využívám, když chci začít svůj běh někde mimo Brno.
Dojel jsem do Tišnova. Prvním cílem byl kopec Květnice posetý skalami a jeskyněmi. Vrchol kopce byl zahalený v mlze a já po zahřátí na rovném úseku začal stoupat do největšího stoupání dne. Tento běh nebyl moc kopcovitý a byl to účel. Sílu teď nabírám v posilovně a tak jsem se rozhodl stehna moc netrápit a natočit vysoký počet kilometrů ve slušném tempu, ale s malým převýšením. Ale on i ten jeden kopec stačil, jediné co mě utěšovala, že je toho dne poslední pořádný. Na vyhlídce u Velké Skály byla mizerná viditelnost, ale co se dá dělat, ne vše jde naplánovat. Pak jsem potřeboval sklesat zpět do Tišnova. Za normálních okolností bych si tento seběh, který je přiměřeně technický, ale má pěkné flow, moc užil, ale na namrzlém sněhu, jsem měl co dělat, abych to přežil ve zdraví. Zdárně jsem však seběhl do Tišnova a mohl jsem začít další část běhu a to podél Svratky až do míst, kde se mění v Brněnskou přehradu a pak dál podél přehrady do Brna. Zvyšování průměrné rychlosti komplikoval místy obtížný terén kolem řeky a já neustále bojovat s tím ať se nenatáhnu nebo nesklouznu ze svahu dolů "do řeky". Do řeky v uvozovkách, protože Svratka byla téměř všude souvisle zamrzlá a kousek jsem se pohyboval i po ní a něco málo nafotil. Jak se blížil Prigl a Veverská Bítýška tak se cesta zlepšovala, ale definitivně jsem zlepšil tempo až na posledních cca 13 kilometrech na konci přehrady a po Brně, ale o tom až na konci. Prosvištěl jsem kolem hradu Veveří, přehrada byla dnes taková speciální pro mě, takhle jsem ji ještě neviděl. Viděl jsem ji i vypuštěnou, ale plnou bruslařů a běžkařů ještě ne. Běžel jsem podél zamrzlé Svratky až k výstavišti až tam jsem se od ní oddělil.

Celý tip jsem si moc užil, moc takových za poslední měsíc nebylo, ale teď budou každý víkend, když zrovna nebudu svištět na silničce. A co si budeme povídat u nás se zase tak často nepodaří pořádně si zaběhat po sněhu. Co se týká výkonu, takový tajný cíl bylo zaběhnout maraton a zaběhnout ho pod 4 hodiny, tedy tempem cca 5:40 na kilometr, nic úplně nemožného, ale na sněhu, s nohama unavenýma z posilovny a po období, kdy jsem až tak moc nenaběhal ani nic samozřejmého. Nebudu to natahovat, podařilo se to o necelou minutu, takže drámo dokonce. i když zejména díky zvýšené rychlosti v městské části běhu, ale okolo 6 minut na kilometr, jsem se pohyboval celou dobu a dřívější přiblížení požadovanému tempu bránili terénní nepříjemnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama