Červen 2017

Předzávodní

18. června 2017 v 17:35
Hrozitánsky dlouho jsem nic nenapsal. Nikdy se tak nějak nesešla chuť a příležitost. Často jsem si hned po tréninku nebo během něj říkal, jak o tom napíši na blog, ale to jsem neměl při ruce notobook. Akdyž už pak byla kdyspozici technika, tak se mi nechtělo psát.

Takže jak to teď shrnput a o čem napsat. Je poseldní neděle, příští sobotu mě čeká dlouhý trialton neboli ironmen. Pro mě pořád trochu nepředstavitelná akce. Absolvoval jsem spoustu těžkách dní a spoustu skvělých tréninků, ale dost věcí jsem také pokazil. Třeba když jsem se ještě týden po návratu z orska v druhé půlce dubna válel a dost jsem šel s formu dolů. Minimálně subjektivní pocit tedy takový byl, Nebo když jsem pak na začátku června se vydal na celý den běhat a absolvoval přes 50km ve vedru n a sluníčku bez kšiltofky a skončil s úpalem, zvracením a horečkou, což m ěna další dny zase vyřadilo z tréninku a ubralo určitě něco ze síly a formy.

Teď už nic nenatrénuji to je jasné, snažím se vymyselt co nejlepší strategii stravování a co nejlepš ladění v poseldním týdnu. A už je to jen na osudu a halvně mém tělu a hlavě, jak to dopadne. Je to nějakých 5 let, co jsem naposledy absolvoval aspon krátký triatlon, takže z tohoto pohledu jsem ultra nováček. Na druhou stranu jsem absolvoval několi běžekcých závodů na sto a více kilometrů a doufám, že moje tělo prostě ví, jak si poradit se zátěží, která bude trvat 12 a více hodin. Cíl? Optimálně 12 hodin. Minimálně bych chtěl pod 15 hodin, jinak na sebe budu naštvaný a limit je 17 hodin. Nejzásadnější pro mě asi bude limit plavecký kdy je na 3,8 km limit 2,5 hodiny, teoreticky bych to měl zvládnout za dvě a pak už by mi mělo být lépe a lépe.

Výhled do budoucna je rozhodně takový, že se mi líbí ta různorodost. Ještě záleží na pocitu ze samotného závodu, ale zatím se přikláním k variantě, že to nebude můj poseldní ironmen a jednoho ročně bych si asi střihnout chtěl. Postupně se naučit více plavat. Najezdit kilometry na kole a uvidíme. Tak držte v sobotu pěsti.