Jedeme dál

25. září 2017 v 20:15
Hodně dlouho jsem nic nenapsal. Ne, že by se nic nedělo. Událo se toho celkem dost v mé hlavě i v mých nohách. Tento článek bude spíše o té hlavě. Když jsem absolvoval ironmena přemýšlel jsem, co dál, jestli u něj zůstat a pokusit se nějak pořádně zlepšit svůj čas a nebo jestli zase trochu otočit kormidlo mého sportování. Zpočátku to vypadalo, že se budu věnovat dál triatlonu a pokusím se stlačit čas pod deset hodin. Ale pak se postupně událo několik věcí, které mě přesvědčili, že minimálně v nacházejících měsících to bude trochu jinak. Začalo to mírnou havárkou na silničním kole, po které jsem neměl ani odřeninu, ale kolo se stalo na nějakou dobu nepojízdným a já tak nějak měl o důvod víc nevěnovat se cyklistickému tréninku. Pak jsem jednoho deštivého dne zamířil na plavecký bazén a zjistil, že pokud nemám úplně očividnou motivaci, tak mě baví plavat, tak 20 minut. Je pravda, že jak jsem se naučil aspoň trochu plavat, že jsem si začal pohyb ve vodě užívat, ale je to vždy otázka maximálně několik desítek minut. Ano motivace by mě do bazénu hnala, ale mám zapotřebí dělat něco, jen když mě k tomu nutí závodní motivace…asi ne, na to je život příliš krátký. A asi poslední věc, které rozhodla, byl jsem si zaběhat v Jesenících a bylo to skvělé , v poslední době mě teď někdy nebaví běhání dokola po stejných lokacích, ale jak se dostanu někam do přírody, kde to až tak neznám a je tam krásně, tak jsem ve svém živlu.
Vlastně ještě tady je takový jeden důvod mající dvě související myšlenkové proudy. Přiznávám jsem egoista a chci se na závodech umísťovat v popředí, aspoň v některých, což by se mi v dlouhém triatlonu nikdy nepovedlo. A rád zjišťuji na co mám a na co ne. Ano to by mi poskytla i snaha o zlepšení v triatlonu, ale takový cíl zjistit kolik uběhnu za 24 hodin nebo jestli jsem schopný uběhnout 100mil nebo dokonce 200km to zní momentálně jako větší výzva.
Takže k čemu jsem dospěl. Budu se soustředit na běh. Hlavním cílem jsou horské kopcovité závody a horské běhy pro zábavu a pak ultra závody a snaha konečně zjistit, jak na tom jsem v porovnání s běžci běhajícími československý pohár. Zatím jsem běžel podobné závody dva a oba vyhrál, tak chci konečně najít přemožitele. :-D Prostředkem k získání výkonnosti bude větší množství absolvovaných závodů všech možných délek.
A to se dostávám k poslednímu odstavci….k výkonnosti. Po ironmenovi jsem s vyjímkou 14 dní na dovolené s přítelkyni pravidelně běhal, ale přesto šla výkonnost, rychlost, síla, vytrvalost dost dolů, takže je potřeba zabrat, první závod bych chtěl totiž absolvovat asi už za 14 dní necelých a nechtěl bych to odběhnout na chvostu.

P.S v brzké době…v nejbližších dnech, možná i hodinách se snad objeví několik krátkých článků o pár zajímavých bězích v letním období,
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama