Čavišovská stovka

13. května 2018 v 15:34
Report o další stovce začnu zeširoka. Každá slovka má svůj příběh, nějaký začátek, zápletku, krizovou situaci a nakonec dosažení vrcholu. Já vám dnes popovídám příběh své čtvrté letošní stovky. Na závod jsem přijel společně s setkal s kamarády Titusem a Tomáše, které jsem poznal na Malohanácké Stovce, a jejich kamarádem Romanem. Oba moooc dobří běžci. Hned od začátku šílený kvapík, který vyprovokovali oni dva + jeden další běžec Marek Stříž. A co jsem dělal já? Jak začíná příběh mé stovky? Hurá za nimi samozřejmě. Jsem hloupej a nemám na to, ale jsem aspoň odvážnej. Jak dlouho mi to vydželo, byl jsem odpáraný cca po 4 kilometrech, které jsem proletěli za 18 minut, tedy za 4:30 na kilometr na začátku stovky :-D. Blázni, jako by jim letělo za chvíli letadlo či co. Nutno podotknout, že v tento okmažik jsem neztratil kontakt na fyzicý výkon, ale z důvodu nastávající tmy a seběhu. Jojo, je to součást výkonu, takže žádné výmluvy, ale pravda se říct musí, nejssem dobrý technik, navíc po tmě blbě vidím a prostě v sebězích po tmě dostávám na prdel. Do kopce si myslím, že bych je uvisel o dost déle a neměl jsem ve stoupání výraznější problémy, dokonce jsem vyběhl z vesnice pár desítek metrů za nimi a v kopci is je docvakl. Nevadí od začátku to vypadalo na one men show, což byla nakonec pravda, jen jsem občas do svého pořadu přizval hosta.
Ted trochu čísel z první cca pětiny závodu:
  • prvních deset kilometrů za 50minut
  • první půlmaraton za 1h 52minut
Asi není co dodávat, i když jsem odpadl z první trojce běžel jsem dost nad plán. Sice mě na 15kilometru a pak cca na 19 předběhlo po jednom běžci, ale to mě až tak nezajímalo, soustředil jsem se spíš na tempo a to bylo skvělé. Cíl byl směřovat to někam mezi 12 a 13 hodinami. Přišel dost zamotaný úsek okolo 30kilometru před první občerstvovačkou na rozhledně Šance. V mapě značená turistická značka, po kteér máme běžet podle itineráře, gps trasa závodu vedla trochu jinde a já běžel podle mapy ještě jinudy, ale tvrdošijně jsem se držel reálných žlutých značek a odrazek a nezmatkoval a došel k rozhledně asi jen s nějakým 100m kufrem. Po občerstovačce jsmev vytvořili skupinku na 5-8 místě, propadl se k nám jeden běžec, co více bloudil. Pokračoval jsem s nimi cca 5 kilometrů, ale bohužel se opakoval stejný scénář jako po startu, seběhy byly problém a když pak přišel jeden dlouhý s těžším terénem, tak jsem rázem byl sám a na 8 místě. A následovala další komplikace a to úzká kamenitá cestička se spoustu tmy za zámkem v Hradci nad Moravicí. 5 kilometrů dlouhé trápení a pád na 9 místo. Tohle mi fakt nesedí tma k otmu mlha do toho pzká cestička. Viděl jsem kulové a začal ztrácet optimismus ohledně dosažené dobrého času. Ale objektivně topořád nebylo, tak zlé úsek končil po ccaa 43km a na maraton jse měl 4 hodiny 38 minut. Jinými slovy, pořád byl výhled dát to pod 13 hodin úplně v klidu. Cesta dále ubíhala v klidu a já držel slušné tempo, přestože jsem měnil čelovku, pak baterku a tak vůbec. Pořád to bylo dobré, příběh stovky plynul dál bez větších komplikací a krizí. NEdostatek elánu jse dvakrát zahnal gelem. Na 55 kilometru jsem se u kontroly setkal s jedním se soupeřů, chvíli před kontrolou jsem mu utekl, jsem ho předběhl, když kufroval a za chvíli mě zase dohnal on. Zrovna přicházel úsek s vlastním zančením, takže se společnost hodila, byla větší šance nekufrovat, což se i povedlo a když nepočítám dvě cca stometrocé zaběhnutí na rovině, tak jsem za celý závod nekufroval. Neseběhl si někam dolů, abyhc se pak vracel nahoru, neběžel jsem nikde zbytečně do kopce. Běželi jsme ve dvou až do občerstvovačky na 65km. Kde jsem doběhli dalšího běžce, já vyrazil s občerstvovačk nejrychleji a dostal se patrně na 7 místo, ale těžko říct. Myslím, že jsem měl celý závod přehled kolik lidí předemnou je a najedou jsem nakonec v cíli prý 8, i když jsem přesvědčený o 7 místě :-D. Ne že by to hrálo roli nějakou. Kousek za ob4erstvova4kou bohu6el přišla zápletka a ten pravý příběh této stovky. Po cca 67 kilometrech zvládnutých za parádních 8 hodin a 10 minut tedy se stále reálnou šancí být pod 13 hodin, mě začalo hodně bolet koleno, měl jsem bolesti při běhu do kopce i po rovině a ještě horší z kopce. Brzo jsem spadl pod dva závodníky s občerstvovačky.
Dalších 5,5 hodiny, to byl příběh o překonávání bolesti a snaze běžech, abych nešel závod 16 hodin. Když jsem se rozběhl, tak postupně se bolest kolena odmlčela, spíš jsem ji přestal vnímat. NEměl jsem ale sílu už běhat kopce souvisle a po přehcodu do chůze vždy hodně bolelo se rozběhnout. Popravdě kdyby se nějak závod motal už kolem cílového místa asi bych závod ukončil a tělo si nehuntoval, ale co se dalo dělat.....4 hodiny ráno i nejkratší cestou 20-30km do cíle, to jsem to už rovnou raději došel po trase. Na poslední občerstvovačce mi bylo oznámeno, že jsem 8. Pak jsem dlouhé kilometry nikoho nepotkal až na poslední kontrole nějakých 6km do cíle mě najednou dorazili dva závodníci, kteří mi utekli v seběhu u Hradce nad Oslavicí. Před námi cca 6km, které začínalo stoupáním. Příběh vrcholí, než si označili kontrolu, tak jsem sebral poslední zbytky sil a kopec vyběhl, aby měli pocit, že mám ještě do sil a nesnažili se mě nahánět, pak jsem jim zmizel za rohem z očí. Moje taktika naštěstí přesně vyšla ukázal jsem sílu a pak už mě nikdy neměli na dohled a neměli sílu mě nahánět. Dorazil jsem do cíle v čase 13:41 minut. Chtěl jsem pod 13 hodin a silách to určitě nebýt kolena bylo.

Hodnocení? Za vítězným Tomášem propastných 2,5hodiny a za třetím Titem hodinu a čtyřicet minut. Za prvních dvě třetiny trati s kolenem relativně v pohodě jsme na něj ztratil těch čtyřicet minut a v poslední třetině pak tu hodinu. Takže na první pohled žádný důvod ke spokojenosti s časem. Nicméně jsou to další zkušenosti další slušné umístění v dobré konkurenci. Nedá se nic dělat opusitlo mě počáteční štěstí, kdy jsem na prvních dvou stovkách nenarazil na žádné opravdové borce a vyhrál je :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama